Aktuality a tiskové zprávy

Zpět na přehled tiskových zpráv

Kopná – Volfovi s Novákem pšenka nekvetla

11.07.2006 00:00
I když je pro Jiřího Volfa s Petrem Novákem Rallysprint Kopná jednou z nejoblíbenějších soutěží sezony, tento závod v posledních letech Jurovi nepřeje.
Loni musel brněnský jezdec Kopnou úplně vynechat a předloni, kdy zde startoval ještě se Škodou Octavia WRC a navigátorem Billy Latifem, odstoupil krátce po startu druhé rychlostní zkoušky. Letos nastupovali Jura s Novasem na start sprintu z průběžně druhé pozice v šampionátu a chtěli rozšířit své bodové konto, ovšem už na třetí rychlostní zkoušce jejich Mitsubishi Lancer Evo 8 v barvách týmu NTS Plzeň – Gassner Rallisport 'spolkla' záludná škarpa.

Přitom na trati pátečního slušovického prologu do soutěže vstoupili Jirka s Petrem slibným šestým časem absolutně a pátým mezi posádkami bodujícími do hodnocení MČR sprintrally a šestí (4. v MČR) byli i na úvodní sobotní RZ Kopná I. Na třetí rychlostní zkoušce ale pouť bílo-modro-červeného Lanceru po valašských kotárech skončila.

"Nejhorší je, že to bylo v místě, kde se nejede nijak vysokou rychlostí. Při náletu dolů jsme šli později na brzdy, v předchozí zatáčce jsem to strčil trochu víc do vnitřku, nejspíš jsme zavadili o pahýl tyčky, které pořadatelé zatloukají podél tratí při Barumce, a v následující zatáčce nás stáhla škarpa. Bohužel, stejně jako v Hustopečích, jsme z ní nedokázali vyjet bez pomoci," smutnil Jiří Volf. "Když nás po otevření tratě vytáhli, byl na první pohled patrný pouze naštípnutý ráfek pravého předního kola a s autem jsme dojeli po vlastní ose do servisu. Abychom ale smůly neměli málo, při přípravě vozu na další závod se ukázalo, že je poškozené řízení a bude nutná relativně nákladná oprava."

"Odstoupení mě strašně moc mrzí kvůli týmu a mechanikům, kteří opět odvedli skvělou práci a do poslední chvíle před startem auto dolaďovali a měnili poloosu. Samozřejmě mě neúspěch mrzí také kvůli Novasovi, pro něhož je Kopná domácí soutěží. Na kontě tak máme druhý neúspěch sezony a díky tomu i nůž na krku, protože teď už musíme dojet všechno. Přitom nás čekají ještě velice těžké soutěže, ať jde o Pelhřimov, Vyškov nebo Vsetín," pokračoval Jirka Volf.

Dalším startem posádky Jiří Volf - Petr Novák bude III. Rallye Pelhřimov - Memoriál Tomáše Vojtěcha, která se uskuteční ve dnech 28. – 29. července 2006.


VOLF MEDIA SERVICE
www.Rally-Mania.cz
Foto: Petr Frýba


Zpět na přehled tiskových zpráv